Hodinářství Zone Time

Každý měsíc široká nabídka hodinek za akční ceny až -50%

Hodinky Casio

Značka Casio je od svého založení v roce 1946 v Tokiu spojována s nápaditými inovacemi. Však prvním produktem firmy byl prsten, který umožnil kuřákům vychutnat si cigaretu prakticky beze zbytku. Už v roce 1949 se ale zakladatel firmy Tadao Kashio pustil se svými bratry do vývoje první elektro-mechanické kalkulačky. Výsledek vývoje představili v roce 1954. Když firma o dvacet let později rozšiřovala své portfolio, padla volba na náramkové hodinky, které v té době procházely revolucí v podobě nástupu quartzové technologie. 

Právě na tu v kombinaci s digitálním zobrazením času Casio zprvu vsadilo. Firma v této kombinaci viděla příležitost k využití své pokročilé technologie integrovaných obvodů vyvinuté právě pro kalkulačky. Díky tomu byly první hodinky Casiotron také prvními hodinkami s automatickým kalendářem, který správně nastavoval datum v kratších a delších měsících. 

Rychle pak hodinky Casio dostaly další pokročilé funkce jako věčný kalendář se správnou funkcí pro přestupné roky, stopky, světový čas a další. Inovace ale přicházely i v dalších oblastech: Casio poprvé použilo pro tělo hodinek plast, v roce 1983 firma uvedla první skutečně nárazu odolné hodinky G-Shock. Právě řada G-Shock dnes tvoří jeden z pilířů nabídky značky. K těm dalším patří zmenšené modely Baby-G, klasická řada obsahující i množství analogových modelů Casio Collection, sportovně zaměřené modely Edifice, outdoorové Pro Trek, dámské hodinky Sheen, retro řadu Vintage, nebo rádiem řízené modely Wave Ceptor.

Kolekce

G-SHOCK

BABY-G

PRO TREK

EDIFICE

SHEEN

Značku CASIO u nás na prodejnách najdete bohatě zastoupenou i díky certifikovanému partnerství.

Fotogalerie

Aktuality a novinky na našem blogu týkající se značky CASIO